Děkujeme za Vaši projevenou důvěru, těšíme se na spolupráci a rádi si vyslechneme Vaše návrhy ohledně provozu těchto stránek a nabízeného zboží.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Dotace EU

Dotace EU

Níže nalenezte informace týkající se Evropských dotací:

Aktuálně platí, že dotace na období roků 2023 až 2027 je stále v připomínkovém řízení ministerstva zemědělství. Počítá se s pokračováním v podobném rozsahu, jako tomu bylo v předchozích letech (níže můžete získat veškeré informace o dotacích z předchozího dotačního kola). Dle informací příslušných orgánů (SZIF a ministerstvo zemědělství) by mělo dojít ke schválení dotací v nejbližší době s tím, že návrh vlády by měl vejít v účinnost od 1.4.2023. V současné době se počítá s retroaktivní platností, tedy že do dotací budou přijaty doklady od nakoupeného zboží od 1.1.2023. Nicméně se stále jedná o návrh, a tady nemůžeme Vám tyto informace garantovat. Doporučujeme sledovat  stránky ČSV a SZIF. 

Vyjádření příslušného oddělení SZIF k 10.1.2023: "Návrh nařízení vlády o stanovení podmínek provádění opatření v odvětví včelařství je v tuto chvíli ve fázi vypořádání připomínek vznesených v rámci mezirezortního připomínkového řízení (MPŘ) – provádí MZe. Stále platí, že opatření na podporu pořízení zařízení je pro období 23 až 27 zachováno v podobném rozsahu jako doposud (především z hlediska předmětu podpory). Návrh nařízení vlády je koncipován tak, aby jej bylo možné uplatnit retroaktivně od 1. 1. 2023, tzn. chovatelé včel budou moci uplatňovat zařízení pořízená od 1.1.2023. Datum nabytí účinnosti předmětného návrhu nařízení vlády je 1.4.2023. Stále se tedy jedná o návrh, který může doznat změn."